Wyprawa do Polski po Jeziorach Mazurskich
17-26.08.2019

Sorry, this entry is only available in Polish. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in the alternative language. You may click the link to switch the active language.

 

Wyprawa do Polski po Jeziorach Mazurskich

17-26.08.2019
Mazury można nazwać krainą tysiąca jezior. A raczej ponad 2000 jezior połączonych 12 kanałami, 3 śluzami i 8 rzekami. Cała ta wysoka woda znajduje się na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Jeziora otoczone są rozległymi lasami z parkami krajobrazowymi i wspaniałymi rezerwatami przyrody. Miejsca te można nazwać wyspami o najbardziej wyjątkowej dziewiczej przyrodzie, które są idealne dla fanów spokojnego i ustronnego wypoczynku.
Mazury przez wiele wieków podlegały różnym władcom – Tatarom, Szwedom, Rosjanom, Prusakom itd. Kiedyś Mazury były częścią Cesarstwa Niemieckiego. Mazury są obecnie często nazywane „zielonymi płucami Polski”, a już w ubiegłym stuleciu zostały ogłoszone terenem rekreacyjnym. Na Mazurach w małych zatoczkach znajduje się wiele prywatnych miejsc do cumowania jachtów. Istnieją również wyposażone pola namiotowe do rekreacji. Możesz wybrać różne zajęcia – pływanie łódką, pływanie, nurkowanie i oczywiście wędkarstwo. Wędkarze amatorzy muszą najpierw uzyskać zgodę Polskiego Związku Wędkarskiego.
Na łodzi popłyniemy wzdłuż wszystkich wybrzeży, odwiedzając po drodze starożytne zamki, ruiny starożytnych miast i zabytki kultury. Jeziora mazurskie uważane są za raj dla miłośników przyrody. Można tu spotkać takich przedstawicieli fauny jak jelenie, rysie, żubry, wilki, dziki, wiele ptaków, najbardziej charakterystycznymi z nich są kormorany i czaple siwe. A w samych jeziorach mazurskich żyje ponad 60 gatunków różnych ryb – szczupak, sandacz, karp, węgorz, pstrąg i łosoś.

Zakwaterowanie: Możesz zatrzymać się w nowoczesnym hotelu na brzegu lub w luksusowych apartamentach, lub nad jeziorem w namiocie. Nie martw się o czystość wody – dzięki niedawno wybudowanej dużej liczbie urządzeń do uzdatniania woda jest tu wszędzie bardzo czysta i przejrzysta.
Najpopularniejszymi i najbardziej komfortowymi kurortami na Mazurach są miasta Pisz, Mikołajki, Vegonzewo, Giżyczko, Iława i Ryn.

W miejscowości Grzychko można zobaczyć najbardziej unikalny most obrotowy, jedyny na terenie całej Polski. Został wzniesiony w 1889 roku i jest ogromnym wielotonowym kolosem, który otwiera kanał dla żeglugi. W tym samym mieście można zwiedzić fortecę Boyen, zbudowaną w 1856 roku i mającą chronić granice z Rosją. Ten okazały budynek, który ma niewątpliwą wartość historyczną, z pewnością zachwyci Cię swoją niezawodnością i mocą, ponieważ do dziś zachował swój budzący grozę wygląd.

W Mikołajkach najbardziej zainteresuje Cię odwiedzenie dużego parku wodnego „Tropicana”.

Największe jeziora: Śniardvy, Mamry, Niegocin. Największe kanały: Kanał Mazurski, Kanał Elbląski.

0

Your Cart