Wyprawa do Jezior Mazurskich

Sorry, this entry is only available in Polish and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in one of the available alternative languages. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

 

Wyprawa do Jezior Mazurskich

17-29.08.2020

Mazury można nazwać krajem tysiąca jezior. A raczej istnieje ponad 2000 jezior połączonych 12 kanałami, 3 śluzami i 8 rzekami. Cały ten wielowodzie znajduje się na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Jeziora otaczają ogromne lasy z parkami krajobrazowymi i wspaniałymi rezerwatami przyrody. Miejsca te można nazwać wyspami o wyjątkowej dziewiczej naturze, które są idealne dla miłośników relaksu i odosobnienia.
Przez wiele stuleci Mazury podlegały różnym władcom – Tatarom, Szwedom, Rosjanom, Prusom itp. W pewnym okresie Mazury były częścią Cesarstwa Niemieckiego. Mazury są obecnie często nazywane „zielonymi płucami Polski”, aw ostatnim stuleciu uznano je za teren rekreacyjny. Na Mazurach w małych zatoczkach znajduje się wiele prywatnych parkingów dla jachtów. Istnieją również wyposażone kempingi do rekreacji. Możesz wybrać różne rodzaje rekreacji – rejs statkiem, pływanie, nurkowanie i oczywiście wędkowanie. Miłośnicy wędkarstwa muszą najpierw uzyskać zgodę Polskiego Związku Wędkarskiego.
Na łodzi przepłyniemy wzdłuż wszystkich wybrzeży, po drodze badając starożytne zamki, ruiny starożytnych miast i zabytki kultury. Mazurskie jeziora uchodzą za raj dla miłośników dziewiczej przyrody. Przedstawiono tu przedstawicieli fauny, takich jak jelenie, rysie, żubry, wilki, dziki, wiele ptaków, z których najbardziej typowymi są kormorany i czaple siwe. A w mazurskich jeziorach żyje ponad 60 gatunków różnych ryb – szczupak, sandacz, karp, węgorz, pstrąg i łosoś.

Zakwaterowanie: Możesz zatrzymać się w nowoczesnym hotelu na plaży lub w luksusowych apartamentach lub nad jeziorem w namiocie. Nie martw się o czystość wody – dzięki niedawno wybudowanej dużej liczbie oczyszczalni woda tutaj jest wszędzie bardzo czysta i czysta.
Za najpopularniejsze i wygodne kurorty na Mazurach uważa się miasta Pish, Mikołajki, Wegonżewo, Giżychko, Ilava i Ryn.

W mieście Gżycko można zobaczyć wyjątkowy most obrotowy, jedyny w całej Polsce. Został wzniesiony w 1889 roku i jest ogromnym wielotonowym kolosem, otwierającym kanał do wysyłki. W tym samym mieście można odwiedzić twierdzę Boyena, zbudowaną w 1856 roku i mającą chronić granice z Rosją. Ten imponujący budynek, który ma niewątpliwą wartość historyczną, z pewnością zadziwi Cię swoją niezawodnością i mocą, ponieważ zachował swój niesamowity wygląd do dziś.

W Mikołajkach najciekawsze będzie odwiedzenie dużego parku wodnego Tropicana.

Największe jeziora: Snjardvy, Mamry, Negotsin. Największe kanały: Kanał Mazurski, Kanał Elblubno.

 

 

0

Ваша корзина