Wyprawa do Polski po Jeziorach Mazurskich
17-26.08.2019

 

Wyprawa do Polski po Jeziorach Mazurskich

17-26.08.2019
Mazury można nazwać krainą tysiąca jezior. A raczej ponad 2000 jezior połączonych 12 kanałami, 3 śluzami i 8 rzekami. Cała ta wysoka woda znajduje się na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Jeziora otoczone są rozległymi lasami z parkami krajobrazowymi i wspaniałymi rezerwatami przyrody. Miejsca te można nazwać wyspami o najbardziej wyjątkowej dziewiczej przyrodzie, które są idealne dla fanów spokojnego i ustronnego wypoczynku.
Mazury przez wiele wieków podlegały różnym władcom – Tatarom, Szwedom, Rosjanom, Prusakom itd. Kiedyś Mazury były częścią Cesarstwa Niemieckiego. Mazury są obecnie często nazywane „zielonymi płucami Polski”, a już w ubiegłym stuleciu zostały ogłoszone terenem rekreacyjnym. Na Mazurach w małych zatoczkach znajduje się wiele prywatnych miejsc do cumowania jachtów. Istnieją również wyposażone pola namiotowe do rekreacji. Możesz wybrać różne zajęcia – pływanie łódką, pływanie, nurkowanie i oczywiście wędkarstwo. Wędkarze amatorzy muszą najpierw uzyskać zgodę Polskiego Związku Wędkarskiego.
Na łodzi popłyniemy wzdłuż wszystkich wybrzeży, odwiedzając po drodze starożytne zamki, ruiny starożytnych miast i zabytki kultury. Jeziora mazurskie uważane są za raj dla miłośników przyrody. Można tu spotkać takich przedstawicieli fauny jak jelenie, rysie, żubry, wilki, dziki, wiele ptaków, najbardziej charakterystycznymi z nich są kormorany i czaple siwe. A w samych jeziorach mazurskich żyje ponad 60 gatunków różnych ryb – szczupak, sandacz, karp, węgorz, pstrąg i łosoś.

Zakwaterowanie: Możesz zatrzymać się w nowoczesnym hotelu na brzegu lub w luksusowych apartamentach, lub nad jeziorem w namiocie. Nie martw się o czystość wody – dzięki niedawno wybudowanej dużej liczbie urządzeń do uzdatniania woda jest tu wszędzie bardzo czysta i przejrzysta.
Najpopularniejszymi i najbardziej komfortowymi kurortami na Mazurach są miasta Pisz, Mikołajki, Vegonzewo, Giżyczko, Iława i Ryn.

W miejscowości Grzychko można zobaczyć najbardziej unikalny most obrotowy, jedyny na terenie całej Polski. Został wzniesiony w 1889 roku i jest ogromnym wielotonowym kolosem, który otwiera kanał dla żeglugi. W tym samym mieście można zwiedzić fortecę Boyen, zbudowaną w 1856 roku i mającą chronić granice z Rosją. Ten okazały budynek, który ma niewątpliwą wartość historyczną, z pewnością zachwyci Cię swoją niezawodnością i mocą, ponieważ do dziś zachował swój budzący grozę wygląd.

W Mikołajkach najbardziej zainteresuje Cię odwiedzenie dużego parku wodnego „Tropicana”.

Największe jeziora: Śniardvy, Mamry, Niegocin. Największe kanały: Kanał Mazurski, Kanał Elbląski.

0

Your Cart