Wyprawa do Dniestru
23-26.08.2019

Sorry, this entry is only available in Polish and Russian. For the sake of viewer convenience, the content is shown below in one of the available alternative languages. You may click one of the links to switch the site language to another available language.

23-26.08.2019

Bakota – zalana ukraińska “Atlantyda”

Wyprawa do Dniestru.23 sierpnia 2019 r. Nasza firma GRAND Boats Ukraina / Polska i właściciele łodzi GRAND udali się na wyprawę wzdłuż Dniestru na Ukrainie. Przez cztery dni zespół w czterech łodziach, składający się z 12 osób, podróżował 300-kilometrowym szlakiem wodnym ze wsi Rudkowce w obwodzie Chmielnickim do wioski Ataki w rejonie Chotinskim obwodu Czerniowieckiego i odwrotnie.

Niesamowite krajobrazy otwarte z wody. Ciężkie klify, które wznoszą się 100 metrów nad wodą, a także płynnie sięgają do głębokości 60 metrów pod powierzchnią wody. Odwiedziliśmy zatokę Bakota, zobaczyliśmy resztki jaskiń skalnego klasztoru Bakota, centrum rekreacji i Yacht Club Mayak (dobra restauracja na wodzie; jest stacja benzynowa, ale nie udało się zatankować paliwa), klasztor skalny Subiczyśki, centrum rekreacji “Ksenia” (zimne piwo), przelatywały dronem nad niezidentyfikowany kościółem (nie zaznaczony na mapach Google) i dotarł do punktu końcowego twierdzy Chocimskiej. W wiosce Ataki tankowali benzynę przy pomocy lokalnego taksówkarza Olega.

Podczas wyprawy spotkaliśmy grupe z zachodnich regionów Ukrainy, które odbyły piąty rafting na Dniestru, wyprawę „Dżhmil”, na prowizorycznej tratwie z desek i plastikowych butelek, wymieniliśmy się doświadczeniami i wrażeniami. Właściciele łodzi GRAND z Chmielnickiego, Tarnopola, Winnicy, Lwowa, Czerniowiec i Dunajowca dołączyli do zespołu GRAND na całej trasie. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu jezdzili na nartach wodnych, róznych atrakcijach wodnych i pływali deskami SUP. Oczywiście kąpali się codziennie, ponieważ woda jest turkusowa, a temperatura wahała się od 24 do 26 stopni. Miłośnicy wędkarstwa dostarczyli zespołowi ryby, z której robili bardzo smaczną zupe rybną. Każdy wieczór odbywał się przy ognisku..

Oczywiście staraliśmy się uchwycić całe to piękno i przekazać je Tobie, więc nakręciliśmy wiele filmów i wkrótce pokażemy wam filmik z tej wyprawy. Subskrybuj nas na YouTube i dołącz do Grand Family.

0

Ваша корзина