Wyprawa nad Dniestr
23-26.08.2019

22-26.08.2019

Bakota

Wyprawa nad Dniestr
23 sierpnia 2019 nasza firma GRAND Boats Ukraine wraz z właścicielami łodzi GRAND wyruszyli na wyprawę wzdłuż Dniestru. Przez cztery dni zespół na czterech łodziach, składający się z 12 osób, pokonywał 300-kilometrową drogę wodną ze wsi Rudkowce w obwodzie chmielnickim do wsi Ataki w powiacie Chotinskim w obwodzie czerniowieckim i z powrotem.
Z wody otwierały się niesamowite krajobrazy. Masywne skały, które wznoszą się 100 metrów nad wodę, a także płynnie schodzą na głębokość 60 metrów do wody. Zwiedziliśmy zatokę Bakota, pozostałości jaskiń skalnego klasztoru Bakota, ośrodek rekreacyjny i klub jachtowy Majów (dobra restauracja na wodzie; jest stacja benzynowa, ale nie można było zatankować), niezidentyfikowany kościół (nie zaznaczony na mapach google) i dotarł do punktu końcowego twierdzy Chocim. W wiosce Ataki tankowaliśmy benzynę z pomocą miejscowego taksówkarza Olega.
Podczas wyprawy spotkaliśmy chłopaków z zachodnich regionów Ukrainy dokonujących piątego spływu Dniestrem, wyprawę „Jmil”, na domowej tratwie z desek i plastikowych butelek, wymieniliśmy się doświadczeniami i wrażeniami. Na całej trasie do zespołu GRAND dołączali właściciele łodzi GRAND z Chmielnicy, Tarnopola, Winnicy, Lwowa, Czerniowiec i Dunajewc. Miłośnicy aktywnego wypoczynku na wodzie jeździli na nartach wodnych, przejażdżkach wodnych i deskach SUP. Oczywiście pływali codziennie, bo woda jest turkusowa, a temperatura wahała się od 24 do 26 stopni. Miłośnicy wędkarstwa zaopatrywali ekipę w ryby, z których uzyskano bardzo smaczną zupę rybną. Każdy wieczór spędzano przy ognisku.
Oczywiście staraliśmy się uchwycić całe to piękno i przekazać je Wam, więc nakręciliśmy wiele filmów i wkrótce pokażemy dokument. Zasubskrybuj nas na kanale YouTube i dołącz do rodziny Grand.

0

Your Cart