Wyprawa do Jezior Mazurskich

 

Wyprawa do Jezior Mazurskich

17-29.08.2020

Mazury można nazwać krajem tysiąca jezior. A raczej istnieje ponad 2000 jezior połączonych 12 kanałami, 3 śluzami i 8 rzekami. Cały ten wielowodzie znajduje się na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. Jeziora otaczają ogromne lasy z parkami krajobrazowymi i wspaniałymi rezerwatami przyrody. Miejsca te można nazwać wyspami o wyjątkowej dziewiczej naturze, które są idealne dla miłośników relaksu i odosobnienia.
Przez wiele stuleci Mazury podlegały różnym władcom – Tatarom, Szwedom, Rosjanom, Prusom itp. W pewnym okresie Mazury były częścią Cesarstwa Niemieckiego. Mazury są obecnie często nazywane „zielonymi płucami Polski”, aw ostatnim stuleciu uznano je za teren rekreacyjny. Na Mazurach w małych zatoczkach znajduje się wiele prywatnych parkingów dla jachtów. Istnieją również wyposażone kempingi do rekreacji. Możesz wybrać różne rodzaje rekreacji – rejs statkiem, pływanie, nurkowanie i oczywiście wędkowanie. Miłośnicy wędkarstwa muszą najpierw uzyskać zgodę Polskiego Związku Wędkarskiego.
Na łodzi przepłyniemy wzdłuż wszystkich wybrzeży, po drodze badając starożytne zamki, ruiny starożytnych miast i zabytki kultury. Mazurskie jeziora uchodzą za raj dla miłośników dziewiczej przyrody. Przedstawiono tu przedstawicieli fauny, takich jak jelenie, rysie, żubry, wilki, dziki, wiele ptaków, z których najbardziej typowymi są kormorany i czaple siwe. A w mazurskich jeziorach żyje ponad 60 gatunków różnych ryb – szczupak, sandacz, karp, węgorz, pstrąg i łosoś.

Zakwaterowanie: Możesz zatrzymać się w nowoczesnym hotelu na plaży lub w luksusowych apartamentach lub nad jeziorem w namiocie. Nie martw się o czystość wody – dzięki niedawno wybudowanej dużej liczbie oczyszczalni woda tutaj jest wszędzie bardzo czysta i czysta.
Za najpopularniejsze i wygodne kurorty na Mazurach uważa się miasta Pish, Mikołajki, Wegonżewo, Giżychko, Ilava i Ryn.

W mieście Gżycko można zobaczyć wyjątkowy most obrotowy, jedyny w całej Polsce. Został wzniesiony w 1889 roku i jest ogromnym wielotonowym kolosem, otwierającym kanał do wysyłki. W tym samym mieście można odwiedzić twierdzę Boyena, zbudowaną w 1856 roku i mającą chronić granice z Rosją. Ten imponujący budynek, który ma niewątpliwą wartość historyczną, z pewnością zadziwi Cię swoją niezawodnością i mocą, ponieważ zachował swój niesamowity wygląd do dziś.

W Mikołajkach najciekawsze będzie odwiedzenie dużego parku wodnego Tropicana.

Największe jeziora: Snjardvy, Mamry, Negotsin. Największe kanały: Kanał Mazurski, Kanał Elblubno.

 

 

0

Ваша корзина