Wyprawa do Dniestru
23-26.08.2019

23-26.08.2019

Bakota – zalana ukraińska „Atlantyda”

Wyprawa do Dniestru.23 sierpnia 2019 r. Nasza firma GRAND Boats Ukraina / Polska i właściciele łodzi GRAND udali się na wyprawę wzdłuż Dniestru na Ukrainie. Przez cztery dni zespół w czterech łodziach, składający się z 12 osób, podróżował 300-kilometrowym szlakiem wodnym ze wsi Rudkowce w obwodzie Chmielnickim do wioski Ataki w rejonie Chotinskim obwodu Czerniowieckiego i odwrotnie.

Niesamowite krajobrazy otwarte z wody. Ciężkie klify, które wznoszą się 100 metrów nad wodą, a także płynnie sięgają do głębokości 60 metrów pod powierzchnią wody. Odwiedziliśmy zatokę Bakota, zobaczyliśmy resztki jaskiń skalnego klasztoru Bakota, centrum rekreacji i Yacht Club Mayak (dobra restauracja na wodzie; jest stacja benzynowa, ale nie udało się zatankować paliwa), klasztor skalny Subiczyśki, centrum rekreacji „Ksenia” (zimne piwo), przelatywały dronem nad niezidentyfikowany kościółem (nie zaznaczony na mapach Google) i dotarł do punktu końcowego twierdzy Chocimskiej. W wiosce Ataki tankowali benzynę przy pomocy lokalnego taksówkarza Olega.

Podczas wyprawy spotkaliśmy grupe z zachodnich regionów Ukrainy, które odbyły piąty rafting na Dniestru, wyprawę „Dżhmil”, na prowizorycznej tratwie z desek i plastikowych butelek, wymieniliśmy się doświadczeniami i wrażeniami. Właściciele łodzi GRAND z Chmielnickiego, Tarnopola, Winnicy, Lwowa, Czerniowiec i Dunajowca dołączyli do zespołu GRAND na całej trasie. Miłośnicy aktywnego spędzania czasu na świeżym powietrzu jezdzili na nartach wodnych, róznych atrakcijach wodnych i pływali deskami SUP. Oczywiście kąpali się codziennie, ponieważ woda jest turkusowa, a temperatura wahała się od 24 do 26 stopni. Miłośnicy wędkarstwa dostarczyli zespołowi ryby, z której robili bardzo smaczną zupe rybną. Każdy wieczór odbywał się przy ognisku..

Oczywiście staraliśmy się uchwycić całe to piękno i przekazać je Tobie, więc nakręciliśmy wiele filmów i wkrótce pokażemy wam filmik z tej wyprawy. Subskrybuj nas na YouTube i dołącz do Grand Family.

0

Ваша корзина